fbpx
Hurtigt kørekort i Måløv2024-01-02T12:35:57+01:00

Hurtigt kørekort nær Måløv

Tiden hvor man tager kørekort kan være spændende, men også lidt skræmmende, men hos Quick Trafikskole er vi her for at hjælpe dig med at navigere i processen og sørge for, at du føler dig klar til det næste skridt.

Når du vælger Quick Trafikskole som din køreskole nær Måløv, så kan du være sikker på, at vi har fokus på at give dig en god oplevelse. Vores kørelærere er erfarne og professionelle, og de vil sørge for at du føler dig tryg, mens du lærer at køre bil.

Med et hurtigt kørekort kommer du hurtigst igennem.

Et lynkursus er designet til dem, der ønsker at komme igennem køreundervisningen så hurtigt som muligt. Hos Quick Trafikskole tilbyder vi lynkurser, hvor vi minimerer spildtid og sørger for at alt er i orden for at give dig den bedst mulige køreoplevelse.

Bliv kontaktet

En af vores kørelærere vil ringe dig op hurtigst muligt

At tage et lynkursus hos Quick Trafikskole garanterer, at du kan gennemføre køreundervisningen inden for 4-6 uger, men det kræver, at du har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis før kursusstart. Quick Trafikskole tilbyder også førstehjælpskurser, hvis det er nødvendigt for dig.

Lynkursus Nær Måløv

Quick Trafikskole er eksperter i lynkurser og har mange års erfaring i at hjælpe elever med at tage kørekortet hurtigt Nær Måløv. Med vores turbohold kan du forvente at gennemføre køreundervisningen inden for 4-6 uger, hvis du har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis klar ved start. Du vil blive tildelt en dedikeret kørelærer, der vil hjælpe dig med at planlægge dit forløb, så du kan gennemføre køreundervisningen inden for tidsrammen.

Dit lynkursus hos Quick Trafikskole starter så snart papirarbejdet er afleveret og godkendt. Vi har en tidsplan, der er designet til at være så effektiv som muligt, og de fleste elever kan gennemføre den teoretiske og praktiske prøve inden for 4-6 uger. For at kunne overholde denne tidsramme, er det vigtigt at du overholder de aftalte teori- og køretider samt være fleksibel i forhold til kørelektioner.

Turbohold kørekort

Hos Quick Trafikskole forstår vi, at livet kan være travlt, og at det ikke altid er nemt at finde tid til at tage et kørekort. Derfor har vi skabt et flexibelt hurtigt kørekortforløb, som er designet til at give dig kørekortet på kort tid, uden at gå på kompromis med kvaliteten af undervisningen.

Vores hurtigt kørekortforløb er en fremragende mulighed for at opnå kørekortet på kort tid, og til en konkurrencedygtig pris. Selv om det er over en kort periode, kan du være sikker på, at du vil modtage den samme kvalitet af undervisning som ved et almindeligt kørekortforløb.

For at gøre det nemmere for dig, kan du forberede dig ved at bestille tid hos din læge for at få en lægeattest til kørekort og husk at medbringe et pasfoto til lægen. Du skal også gennemføre et færdselsrelateret førstehjælpskursus som du kan tilmelde dig her på skolen. På denne måde kan du sikre dig at du er godt forberedt til dit hurtige kørekortforløb.

Lyn kørekort priser

Hvis du ønsker at tage dit kørekort på kort tid, så er Quick Trafikskole det rigtige valg. Vi sikrer, at hele dit forløb er nøje planlagt og sørger for, at du er fuldt forberedt til dine prøver. Priserne for et hurtigt kørekort kan være højere end for et almindeligt kørekort, men vi mener, at det er det værd.

Quick Trafikskole tilbyder et hurtigt kørekort, som kan færdiggøres på kortere tid end et almindeligt kørekort, selvom det kan være lidt dyrere. Vil du være sikker på, at vi er den rette skole for dig, så kom til vores gratis introaften, hvor du kan lære mere om vores forløb og træffe det endelige valg.

Hurtigt kørekort FAQ

Hvor hurtigt kan jeg tage et kørekort?2022-12-13T15:48:26+01:00

Med et lynkursus garanterer Quick Trafikskole at du har gennemført undervisningen inden for 4-6 uger.

Forudsætningen for at opfylde garantien er at du inden forløbet starter har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis. Husk at Quick også tilbyder førstehjælpskurser og kan hjælpe med dette.

Hvad er forskellen på hurtigt kørekort og almindeligt kørekort?2022-12-13T15:48:45+01:00

Forskellen er lynkørekort koster lidt mere end et almindeligt kørekort. Du bliver hurtigere færdige, fordi vi skræddersyer en perfekt løsning til dig, så det kun tager 4-6 uger at komme igennem de obligatoriske teorilektioner. Du får tildelt en kørelærer, som vil prioritere dig, så du kan blive færdig inden for tidsrammen. Antal teori- og køretimer er præcis det samme.

Hvad er et hurtigt kørekort?2022-12-13T15:49:05+01:00

Et hurtigt kørekort er, at du tilmelder dig et hold, som få prioriteret teori- og køreundervisning. Du kommer hurtigere igennem alle obligatoriske pensum, så du kan tilmelde dig teoriprøve samt den praktiske prøve.

Hvad er prisen på et hurtigt kørekort?2022-12-13T15:48:04+01:00

Priserne for et lynkørekort er lidt dyrere end et almindeligt kørekort, men vi synes, at det er det værd, hvis du ønsker at blive færdige så hurtigt som muligt. Pris for lynkursus er 15930kr. plus øvrige omkostninger.

LYNKURSUS LOVPAKKE KAT. B

14930KR
 • Ubegrænset teori (Gælder i max 6 måneder)
 • 4 lektioner a 45 min. på manøvrebane
 • 4 lektioner a 45 min. på glatbane
 • 16 kørelektioner
 • Pris i alt: 18550,-
 • Spar 3620,- lige nu

ØVRIGE OMKOSTNINGER

 • Prøvegebyr til færdselsstyrelsen: 1170,-
 • Administrationsgebyr: 900,-
 • En kørelektion samt leje af bil til praktiske prøve: Fra 1500,-
 • Online evaluerende prøver: 400,-
 • Ansøgningsblanket: 50,-
 • Lægeerklæring: 400-500,-
 • Førstehjælpskursus hos Quick Trafikskole: 800,-
 • Evt. ekstra kørelektion (1 x 45min.): 475,-

Hvad siger vores elever?

Mille Bjørn Ohlsen


Super godt forløb hos Quick Trafikskole!

Har netop fået kørekort hos Quick Trafikskole. Super godt forløb! Teoriundervisningen hos Mohamed var fin at komme igennem og let forståelig. Også super god oplevelse med køretimer…

Ahmet Deniz Demirci


Rigtig mange tak for en god fornøjelse

Rigtig mange tak for en god fornøjelse. Det kan klar anbefales, at tage kørekortet her.

YG


Mohamed er en fantastisk kørelærer

Mohamed er en fantastisk kørelærer, og har virkelig nydt det her forløb sammen med ham. En fleksibel og høflig mand, som virkelig kan finde ud af sit arbejde. Kan klart anbefale denne køreskole.

franklin feyeh


Rigtig god køreskole

De Kørelærer Mohamed & Soroush har været meget hjælpsomme, venlige og tålmødige med mig og min mand. De støttede os hele vejen, indtil vi fik endelig vores dansk kørekort.
Tak for alt.
Cosette & Franklin

Kenn


De bedste anbefalinger

Vores søn har netop fået sit kørekort efter et helt igennem professionelt forløb hos Mohammed ved Quick Trafikskole i Ballerup.
Her bliver eleverne ført igennem forløbet med en klar plan og intet virker overladt til tilfældighederne.

Aya


Bedste køreskole

Bestod første køreprøve, da det er en virkelig god køreskole, hvor man kan mærke kørelærerens engagement i at man bliver en god bilist! Kan varmt anbefales

Andreas


Ballerups bedste køreskole

Jeg har efter lidt over 3 måneder fået mit kørekort igennem Quick. Alt har gået lige efter bogen, med gode kørelærer der bedømmer ens kørsel, og tager stilling til hvor i processen man er!

jaspreet Saggu


Bedste køreskole nogensinde😎

Kan helt klart anbefales herfra.
Bedste oplevelse hos Quick Trafikskole.
Gik fra en anden køreskole til denne, hvor det sp endte med jeg bestod.
En stor anbefaling herfra.

Go to Top