fbpx
Bedste trafikskole i Måløv2024-01-02T12:34:20+01:00

Bedste trafikskole i Måløv

Hos Quick Trafikskole går vi ekstra langt for at sikre, at du får den bedste læring og den bedste oplevelse. Vi er en fleksibel og moderne køreskole, der er beliggende tæt på Måløv. Uanset om du har en travl hverdag, eller om du har tid til at gennemføre kurset hurtigt, så har vi et kursus, der passer til dig.

Vi har et dedikeret team af kørelærere med mange års erfaring, som giver dig personlig rådgivning og vejledning. Vi tilbyder fleksible køretimer, der er tilpasset din hverdag, og vi henter dig gerne ved dit hjem eller skole i Herlev. Vi har også teoriundervisning i Ballerup, som ikke ligger langt fra Herlev, og der er kurser med start hver måned.

Så hvis du drømmer om at få dit kørekort og køre på landevejene, så lad Quick Trafikskole hjælpe dig med at opnå det.

Fleksibel og moderne Trafikskole Nær Måløv

Hos Quick Trafikskole arbejder vi på at gøre processen med at få dit kørekort så nem og hurtig som muligt. Vi ved, at mange mennesker har travle livsstile, så vi tilbyder et lynkursus, som giver dig mulighed for at gennemføre kurset hurtigt. Du har også mulighed for at tage dit kørekort med automatgear i Måløv.

Vi er fleksible og vil gerne imødekomme dine behov, vi har mange elever fra Måløv og vores kørelærere er altid parate til at hente dig fra dit hjem, skole eller en station i nærheden. Du kan tage teoriundervisning i Ballerup, som ikke er langt fra Måløv. Vi tilbyder flere forskellige kurser med start hver måned, og vores undervisning er tilpasset din hverdag. Så hvis du ønsker at få dit kørekort hurtigt, så overveje at tage vores lynkursus.

Bliv kontaktet

En af vores kørelærere vil ringe dig op hurtigst muligt

Bedste køreskole i Måløv, kørekort som du ønsker det

Hos Quick Trafikskole tror vi på, at et kørekort skal være overkommeligt for alle. Vi tilbyder en konkurrencedygtig pris, som vi mener er den bedste på markedet. Vi fokuserer på din teori, dine køretimer og dine personlige behov og ønsker. For at finde ud af, hvad det vil koste dig at få dit kørekort, skal du tage højde for:

Prisen for lovpakken samt de obligatoriske omkostninger og eventuelle gebyrer.

Vi forstår, at det kan være svært at forstå de faktiske omkostninger, der er forbundet med et kørekort, derfor har vi gjort vores bedste for at gøre priserne enkle at forstå. Hos Quick Trafikskole prioriterer vi at give dig en god oplevelse og at sikre, at du bliver en sikker bilist frem for at sammensætte den billigste lovpakke, der alligevel kan ende med ekstra køretimer og køreprøver.

Hvad koster kørekort i Skovlunde

Hos Quick Trafikskole tror vi på, at et kørekort skal være overkommeligt for alle. Vi tilbyder en konkurrencedygtig pris, som vi mener er den bedste på markedet. Vi fokuserer på din teori, dine køretimer og dine personlige behov og ønsker. For at finde ud af, hvad det vil koste dig at få dit kørekort, skal du tage højde for:

  • Prisen for lovpakken samt de obligatoriske omkostninger og eventuelle gebyrer.

Vi forstår, at det kan være svært at forstå de faktiske omkostninger, der er forbundet med et kørekort, derfor har vi gjort vores bedste for at gøre priserne enkle at forstå. Hos Quick Trafikskole prioriterer vi at give dig en god oplevelse og at sikre, at du bliver en sikker bilist frem for at sammensætte den billigste lovpakke, der alligevel kan ende med ekstra køretimer og køreprøver.

For at beregne den faktiske pris på dit kørekort skal du derfor tage flere faktorer i betragtning. Nogle af disse kan være:

Hos Quick Trafikskole som en køreskole nær Måløv, ved vi hvor vigtigt det er at have et kørekort. Når du sidder bag rattet, er du ansvarlig for dit eget og andres liv. Derfor er det vigtigt at du overvejer flere faktorer når du vælger din køreskole.

Drømmer du om at køre i en Porsche? Hos Quick Trafikskole har du muligheden for at lære at køre bil i Måløv, i netop denne bil.

Sådan udregner du kørekortpriser på dit kørekort i Måløv

For at beregne den faktiske pris på dit kørekort i Skovlunde, skal du tage flere faktorer i betragtning. Det kan inkludere prisen på lovpakken, samt eventuelle ekstra obligatoriske udgifter. Det er også vigtigt at tage højde for sandsynligheden for at bestå første forsøg. For at undersøge dette kan du kigge på:

  • Beståelsesprocenten hos de forskellige køreskoler i området
  • Køreskolens erfaring og track record
  • Anmeldelser fra tidligere elever på steder som Google, Facebook og Trustpilot

Måløv køreskole FAQ

Hvad er de bedste køreskoler i Måløv og omegn?2022-12-13T15:58:54+01:00

I Måløv kan du finde 4 køreskoler, når du åbner din Google Maps. Du finder bl.a.

  • Brøndby køreskole, som ligger i Måløv hovedgade 69.
  • Måløv Køreskole som ligger i Måløv hovedgade 57.
  • Måløv Trafikskole som ligger i Tjæreborgvej 20.

Hos Quick trafikskole tilbyder vi også kørekortundervisning til elever, der kommer fra Herlev, og vi ligger ikke for langt fra Herlev i forhold til offentlig transport.

Hvad er timeprisen hos en køreskole i Måløv?2022-12-13T15:59:46+01:00

Timeprisen hos en køreskole i Herlev ligger typisk mellem 475 til 500 kr. Pr lektion.

Hvad siger vores elever?

Mille Bjørn Ohlsen


Super godt forløb hos Quick Trafikskole!

Har netop fået kørekort hos Quick Trafikskole. Super godt forløb! Teoriundervisningen hos Mohamed var fin at komme igennem og let forståelig. Også super god oplevelse med køretimer…

Ahmet Deniz Demirci


Rigtig mange tak for en god fornøjelse

Rigtig mange tak for en god fornøjelse. Det kan klar anbefales, at tage kørekortet her.

YG


Mohamed er en fantastisk kørelærer

Mohamed er en fantastisk kørelærer, og har virkelig nydt det her forløb sammen med ham. En fleksibel og høflig mand, som virkelig kan finde ud af sit arbejde. Kan klart anbefale denne køreskole.

franklin feyeh


Rigtig god køreskole

De Kørelærer Mohamed & Soroush har været meget hjælpsomme, venlige og tålmødige med mig og min mand. De støttede os hele vejen, indtil vi fik endelig vores dansk kørekort.
Tak for alt.
Cosette & Franklin

Kenn


De bedste anbefalinger

Vores søn har netop fået sit kørekort efter et helt igennem professionelt forløb hos Mohammed ved Quick Trafikskole i Ballerup.
Her bliver eleverne ført igennem forløbet med en klar plan og intet virker overladt til tilfældighederne.

Aya


Bedste køreskole

Bestod første køreprøve, da det er en virkelig god køreskole, hvor man kan mærke kørelærerens engagement i at man bliver en god bilist! Kan varmt anbefales

Andreas


Ballerups bedste køreskole

Jeg har efter lidt over 3 måneder fået mit kørekort igennem Quick. Alt har gået lige efter bogen, med gode kørelærer der bedømmer ens kørsel, og tager stilling til hvor i processen man er!

jaspreet Saggu


Bedste køreskole nogensinde😎

Kan helt klart anbefales herfra.
Bedste oplevelse hos Quick Trafikskole.
Gik fra en anden køreskole til denne, hvor det sp endte med jeg bestod.
En stor anbefaling herfra.

Go to Top