fbpx
Billig køreskole nær Måløv2024-01-02T12:35:01+01:00

Billig køreskole i Måløv

Leder du efter det perfekte sted at tage din køreprøve, og bor du i nærheden af ​​Måløv? Hvis ja, så er Quick Trafikskole stedet for dig. Mange unge vælger at tage deres køreprøve, når de fylder 18 år. Det er noget, de fleste alle ser frem til – tanken om en helt ny verden, som nu kan udforskes i bil.

Det kan være en udfordrende opgave at vælge køreskole i Måløv. Der er så mange muligheder, og det kan være svært at vide, hvilken skole du skal vælge eller hvorfor. Mange mennesker vælger en billig skole, som de ved, at en anden har brugt eller en, der er blevet anbefalet – og vi håber, det er på grund af denne grund, at du er landet lige her! Hvis ikke, kan vi komme i tanke om mange gode grunde til, at du skal vælge os på Quick Trafikskole. Vi tilbyder gode forhold under både teori og køreundervisning, og du vil altid blive tilknyttet den samme instruktør gennem hele din uddannelse.

Bliv kontaktet

En af vores kørelærere vil ringe dig op hurtigst muligt

Hvordan finder du en billig køreskole nær Måløv?

Det kan være en stressende proces at tage kørekort, men det behøver ikke at koste en formue. Hos Quick Trafikskole har vi eksisteret i mange år, og vores instruktører har mange års erfaring i branchen. De er alle uddannet for at sikre, at du får den bedst mulige kørekortforløb.

Quick Trafikskole ligger centralt placeret i Ballerup ved bydammen 1h, hvor du hurtigt kan komme til med offentlig transport. Selvom vores køreskole er billig, kan du forvente en moderne køreskole, der er opdateret med det nyeste inden for både undervisning og faciliteter. Er du på udkig efter en god og billig køreskole nær Måløv og omegn? Så er du mere end velkommen til at kontakte os. Vi har nogle af de mest overkommelige priser på kørekort i området. Det behøver ikke at koste en formue at sætte sig bag rattet.

Priserne på kørekort i København og omegn er steget voldsomt de seneste år. Vi fastholder dog vores attraktive priser, hvilket betyder, at du kan få et billigt kørekort, når du tager det hos os.

Billig køreskole priser med det fulde overblik

Vi ved, at det kan føles overvældende, når du forsøger at finde ud af, hvor meget et kørekortforløb vil koste. Vi forstår det – vi har også været der! Derfor har vi gjort det nemt for dig at få en idé om den faktiske pris for at få dit kørekort hos Quick Trafikskole.

Under vores faneblad “priser” kan du se alle de omkostninger, der er forbundet med at få dit kørekort – herunder hvad der er inkluderet i vores lovpakke, og hvad der ikke er. Hvis du har spørgsmål om noget andet, skal du bare sige til – vi hjælper dig gerne!

Hvis du vil beregne den faktiske pris på dit eller din søn/datter kørekort, skal du derfor tage højde for flere variabler. Nogle af disse variabler kunne være:

  • Prisen på lovpakken
  • Yderligere obligatoriske omkostninger
  • sandsynligheden for at bestå 1. forsøg: Her kan du kontrollere:

– Her kan du tjekke, hvor høj den beståede procentdel er på de enkelte køreskoler

– Hvor mange års erfaring køreskolen har

– Anmeldelser på Google, Facebook, Trustpilot osv.

Billig køreskole FAQ

Hvordan finder jeg en billig køreskole?2022-12-13T15:43:41+01:00

En billig køreskole er IKKE nødvendigvis en køreskole med den billigste lovpakke. Du kan nemlig ikke vurdere skoler på baggrund af deres lovpakker, da indholdet er forskelligt. Du skal finde en køreskole med mange års erfaring, som er i stand til at lære dig at køre bil hurtigt og sikkert. Billig køreskole er med andre ord en kørelærer, der kan undervise dig i hvordan du hurtigt kan blive en sikker bilist. Vær dog opmærksom på, at lovpakken alene typisk ikke er nok for de fleste til at være klar til køreprøven.

Hvordan udregner jeg alle udgifter hos en billig køreskole?2022-12-13T15:44:11+01:00

Har du fundet en billig lovpakke, og ønsker at gå i detaljer med alle udgifter, så skal du læse det med småt. Hvad er obligatoriske udgifter forbundet med hele kørekortforløbet? Læs denne artikel og blive klogere her.

Kan det betale sig at vælge den billigste køreskole?2022-12-13T15:44:30+01:00

Når du vælger en billig køreskole, så skal du først og fremmest undersøge hvad du præcist har købt. Hvis du endnu ikke er startet hos en køreskole, så skal du være meget opmærksom på de ekstra udgifter, som er obligatoriske når man tager et kørekortforløb. De køreskoler der tilbyder en billig lovpakke, er ikke nødvendigvis de billigste tilbud du kan finde.

Hvad er prisen på lovpakken hos en billig køreskole?2022-12-13T15:44:43+01:00

Prisen på en lovpakke hos en billig køreskole i f.eks. København kan ligge mellem 12 og 14000 kr. Du skal dog huske på, at der vil være ekstra obligatoriske udgifter, som du skal betale, hvis du skal gennemføre hele dit kørekortforløb. Du skal også være opmærksom på, at de fleste køreskoler fratrækker din rabat på lovpakken, som du har fået, hvis du vælger at skifte skole midt i dit forløb.

Hvad siger vores elever?

Mille Bjørn Ohlsen


Super godt forløb hos Quick Trafikskole!

Har netop fået kørekort hos Quick Trafikskole. Super godt forløb! Teoriundervisningen hos Mohamed var fin at komme igennem og let forståelig. Også super god oplevelse med køretimer…

Ahmet Deniz Demirci


Rigtig mange tak for en god fornøjelse

Rigtig mange tak for en god fornøjelse. Det kan klar anbefales, at tage kørekortet her.

YG


Mohamed er en fantastisk kørelærer

Mohamed er en fantastisk kørelærer, og har virkelig nydt det her forløb sammen med ham. En fleksibel og høflig mand, som virkelig kan finde ud af sit arbejde. Kan klart anbefale denne køreskole.

franklin feyeh


Rigtig god køreskole

De Kørelærer Mohamed & Soroush har været meget hjælpsomme, venlige og tålmødige med mig og min mand. De støttede os hele vejen, indtil vi fik endelig vores dansk kørekort.
Tak for alt.
Cosette & Franklin

Kenn


De bedste anbefalinger

Vores søn har netop fået sit kørekort efter et helt igennem professionelt forløb hos Mohammed ved Quick Trafikskole i Ballerup.
Her bliver eleverne ført igennem forløbet med en klar plan og intet virker overladt til tilfældighederne.

Aya


Bedste køreskole

Bestod første køreprøve, da det er en virkelig god køreskole, hvor man kan mærke kørelærerens engagement i at man bliver en god bilist! Kan varmt anbefales

Andreas


Ballerups bedste køreskole

Jeg har efter lidt over 3 måneder fået mit kørekort igennem Quick. Alt har gået lige efter bogen, med gode kørelærer der bedømmer ens kørsel, og tager stilling til hvor i processen man er!

jaspreet Saggu


Bedste køreskole nogensinde😎

Kan helt klart anbefales herfra.
Bedste oplevelse hos Quick Trafikskole.
Gik fra en anden køreskole til denne, hvor det sp endte med jeg bestod.
En stor anbefaling herfra.

Go to Top