fbpx
Hurtigt kørekort i Herlev2024-01-02T12:30:00+01:00

Hurtigt kørekort i Herlev

Det er en stor milepæl at tage kørekort i Herlev, og hos Quick Trafikskole er vi dedikerede til at hjælpe dig med at nå denne milepæl ved at guide dig gennem processen.

Der er mange køreskoler i og omkring Herlev, men hos Quick Trafikskole har vi et fokus på at give dig en positiv oplevelse. Vores kørelærere er professionelle og vil tage sig af dig, så du føler dig tryg og klar til at køre bil.

Med et hurtigt kørekort kommer du igennem forløbet hurtigt og effektivt.

For dem, der ønsker at tage kørekortet hurtigt, tilbyder Quick Trafikskole et lynkursus, hvor forløbet er accelereret for at minimere spildtid. Du vil få en kørelærer, der er tilgængelig i større omfang, og vil hjælpe dig med at planlægge alt så tidsrammen kan overholdes.

Bliv kontaktet

En af vores kørelærere vil ringe dig op hurtigst muligt

Med et lynkursus hos Quick Trafikskole kan du forvente at gennemføre køreundervisningen inden for 4-6 uger. Forudsætningen for at opfylde garantien er, at du har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis inden kursusstart. Quick Trafikskole kan også hjælpe dig med at få dette.

Lynkursus Nær Herlev

At tage et lynkursus hos Quick Trafikskole er den hurtigste måde at komme igennem køreundervisningen på. Vi har mange års erfaring med turbohold Nær Herlev og kan tilbyde dig en løsning, der passer til dit behov, så du kan gennemføre køreundervisningen inden for 4-6 uger. For at opfylde garantien er det dog nødvendigt at du har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis klar ved start og du vil blive tildelt en dedikeret kørelærer for at sikre at du når dit mål inden for den givne tidsramme.

Turbohold kørekort i Herlev

Quick Trafikskole tilbyder et hurtigt kørekort forløb, som er designet til at give dig kørekortet på kort tid, uden at gå på kompromis med kvaliteten af undervisningen.

Hvis du har travlt og ønsker at få dit kørekort hurtigt, så er hurtigt kørekortforløb hos Quick Trafikskole et godt valg. Du vil gennemgå teorien og praksis på kun 4-6 uger. At tage et hurtigt kørekortforløb hos Quick Trafikskole er en god mulighed for at få dit kørekort hurtigt, samtidig med at du får en kvalitet undervisning. Det er designet til at give dig dit kørekort hurtigt uden at tage for meget tid ud af din kalender.

Lyn kørekort priser i Herlev

At tage et hurtigt kørekort kan være dyrere end et almindeligt kørekort, men hos Quick Trafikskole mener vi, at det er det værd for dem, der ønsker at gennemføre forløbet hurtigt. For at hjælpe dig med at træffe dit valg, inviterer vi dig til en gratis introaften, hvor du kan se, hvordan vi arbejder.

At tage et hurtigt kørekort kan koste lidt mere end et almindeligt kørekort, men det er værd at overveje hvis du ønsker at færdiggøre kørekortet på kortere tid. Du kan se alle vores priser her:

Hurtigt kørekort FAQ

Hvor hurtigt kan jeg tage et kørekort?2022-12-13T15:48:26+01:00

Med et lynkursus garanterer Quick Trafikskole at du har gennemført undervisningen inden for 4-6 uger.

Forudsætningen for at opfylde garantien er at du inden forløbet starter har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis. Husk at Quick også tilbyder førstehjælpskurser og kan hjælpe med dette.

Hvad er forskellen på hurtigt kørekort og almindeligt kørekort?2022-12-13T15:48:45+01:00

Forskellen er lynkørekort koster lidt mere end et almindeligt kørekort. Du bliver hurtigere færdige, fordi vi skræddersyer en perfekt løsning til dig, så det kun tager 4-6 uger at komme igennem de obligatoriske teorilektioner. Du får tildelt en kørelærer, som vil prioritere dig, så du kan blive færdig inden for tidsrammen. Antal teori- og køretimer er præcis det samme.

Hvad er et hurtigt kørekort?2022-12-13T15:49:05+01:00

Et hurtigt kørekort er, at du tilmelder dig et hold, som få prioriteret teori- og køreundervisning. Du kommer hurtigere igennem alle obligatoriske pensum, så du kan tilmelde dig teoriprøve samt den praktiske prøve.

Hvad er prisen på et hurtigt kørekort?2022-12-13T15:48:04+01:00

Priserne for et lynkørekort er lidt dyrere end et almindeligt kørekort, men vi synes, at det er det værd, hvis du ønsker at blive færdige så hurtigt som muligt. Pris for lynkursus er 15930kr. plus øvrige omkostninger.

LYNKURSUS LOVPAKKE KAT. B

14930KR
 • Ubegrænset teori (Gælder i max 6 måneder)
 • 4 lektioner a 45 min. på manøvrebane
 • 4 lektioner a 45 min. på glatbane
 • 16 kørelektioner
 • Pris i alt: 18550,-
 • Spar 3620,- lige nu

ØVRIGE OMKOSTNINGER

 • Prøvegebyr til færdselsstyrelsen: 1170,-
 • Administrationsgebyr: 900,-
 • En kørelektion samt leje af bil til praktiske prøve: Fra 1500,-
 • Online evaluerende prøver: 400,-
 • Ansøgningsblanket: 50,-
 • Lægeerklæring: 400-500,-
 • Førstehjælpskursus hos Quick Trafikskole: 800,-
 • Evt. ekstra kørelektion (1 x 45min.): 475,-

Hvad siger vores elever?

Mille Bjørn Ohlsen


Super godt forløb hos Quick Trafikskole!

Har netop fået kørekort hos Quick Trafikskole. Super godt forløb! Teoriundervisningen hos Mohamed var fin at komme igennem og let forståelig. Også super god oplevelse med køretimer…

Ahmet Deniz Demirci


Rigtig mange tak for en god fornøjelse

Rigtig mange tak for en god fornøjelse. Det kan klar anbefales, at tage kørekortet her.

YG


Mohamed er en fantastisk kørelærer

Mohamed er en fantastisk kørelærer, og har virkelig nydt det her forløb sammen med ham. En fleksibel og høflig mand, som virkelig kan finde ud af sit arbejde. Kan klart anbefale denne køreskole.

franklin feyeh


Rigtig god køreskole

De Kørelærer Mohamed & Soroush har været meget hjælpsomme, venlige og tålmødige med mig og min mand. De støttede os hele vejen, indtil vi fik endelig vores dansk kørekort.
Tak for alt.
Cosette & Franklin

Kenn


De bedste anbefalinger

Vores søn har netop fået sit kørekort efter et helt igennem professionelt forløb hos Mohammed ved Quick Trafikskole i Ballerup.
Her bliver eleverne ført igennem forløbet med en klar plan og intet virker overladt til tilfældighederne.

Aya


Bedste køreskole

Bestod første køreprøve, da det er en virkelig god køreskole, hvor man kan mærke kørelærerens engagement i at man bliver en god bilist! Kan varmt anbefales

Andreas


Ballerups bedste køreskole

Jeg har efter lidt over 3 måneder fået mit kørekort igennem Quick. Alt har gået lige efter bogen, med gode kørelærer der bedømmer ens kørsel, og tager stilling til hvor i processen man er!

jaspreet Saggu


Bedste køreskole nogensinde😎

Kan helt klart anbefales herfra.
Bedste oplevelse hos Quick Trafikskole.
Gik fra en anden køreskole til denne, hvor det sp endte med jeg bestod.
En stor anbefaling herfra.

Go to Top