fbpx
Lovpakke kørekort nær Herlev2024-01-02T12:32:11+01:00

Lovpakke kørekort nær Herlev

Lovpakke kørekort Nær Herlev med undervisning af højeste kvalitet

Vi forstår, at du glæder dig til at få dit kørekort, og vi er glade for at kunne hjælpe dig med at nå dette mål. Det er vigtigt at bemærke, at når du søger efter en køreskole, er det ikke kun prisen, der er vigtig, men også kvaliteten af undervisningen.

På Quick Trafikskole mener vi, at den bedste måde at vise dig hvad vi kan tilbyde, er ved at give dig mulighed for at møde vores instruktører og se vores faciliteter personligt. Derfor tilbyder vi gratis introduktionskurser, hvor du kan få en fornemmelse af vores kurser, før du køber en lovpakke. På kurset vil vi diskutere hvilken type kursus der passer bedst til dine behov, og hvor lang tid det vil tage. Vi vil besvare alle dine spørgsmål om vores kurser, og hvordan de fungerer.

Du kan også spørge os om vores elevernes resultater, da vi har et højt antal elever, der består hos os hver måned. Vi ønsker at give dig mulighed for at se hvorfor, før du forpligter dig.

Bliv kontaktet

En af vores kørelærere vil ringe dig op hurtigst muligt

Tilbud på lovpakke kørekort nær Herlev? – Det skal du være opmærksom på

Hvis du bor i Herlev og er på udkig efter et tilbud på et lovpakke kørekort, så er der et par fælder, du skal være opmærksom på. For det første, skal du sikre dig, at den køreskole, du vælger, har det rette fokus: kvalitet frem for kvantitet. Hvis din kørelærer har for mange elever i sin klasse, kan det være svært at få individuel opmærksomhed. Og hvis dette ikke er et rødt flag nok, så husk, at store køreskoler altid går efter at fylde deres hold op, så alle deres mange instruktører har noget at lave – husk det, hvis du ikke er en fan af samlebåndsproduktion.

Når man er til teoriundervisning, så skal der også være plads til individuelle behov – og det er bestemt ikke fedt, hvis din instruktør ikke længere har tid til dig, når du er dumpet første gang. Den anden fælde er, når en køreskole reklamerer med en ”rigtig billig lovpakke til kørekort”, uden at specificere, hvad der præcist indgår i disse pakker. Bare fordi noget er billigere, betyder det ikke, at det faktisk er billigere end markedsprisen!

Kørekort lovpakke pris nær Herlev

Hos Quick Trafikskole nær Herlev tilbyder vi dig en pris, som vi mener er den bedste på markedet. Vores fokus er din teori, køreundervisning, samt dine behov og ønsker.

Hos Quick Trafikskole har vi en klar holdning til hvad det vil sige at have et kørekort. Når du sætter dig i førersædet og kører, har du ansvar for både dit og andres liv. Se vores pris på lovpakken til kørekort her.

Hvis du vil beregne den faktiske pris for dit eller din søn/datter kørekort, skal du derfor tage højde for flere variabler: Prisen for lovpakken plus eventuelle ekstra omkostninger, er kun en del af det. Det er også vigtigt at undersøge køreskolens beståelsesprocent og deres erfaring, samt læse anmeldelser fra tidligere elever for at få en idé om deres service. På Quick Trafikskole i Nær Herlev kan du være sikker på at få den bedste træning til en fair pris.

Hvilken køreskole skal jeg vælge?

Vi er stolte af vores høje beståelsesprocent, som er markant højere end i både Sjælland og København. Hvis du er i tvivl om hvilken køreskole du skal vælge, så er svaret lige her!

Vi har små klasser – som regel kun 5-7 elever i hver klasse. Du får din egen personlige kørelærer til teoriundervisning, manøvrebane, glatbane og selvfølgelig også den praktiske køreprøve. Du har den samme instruktør fra starten til du har dit kørekort i hånden. Det betyder, at din kørelærer kender dig og dine svagheder, og kan give dig den bedst mulige undervisning og vurdere, hvornår du er klar til at tage din køreprøve, så du ikke ender med at betale mere end nødvendigt. Vores undervisningssystem er også det nyeste, så du kan være sikker på, at teoriundervisningen ikke vil være kedelig!

Lovpakke kørekort FAQ

Hvad indeholder lovpakken til kørekort?2022-12-13T16:01:45+01:00

Lovpakken til kørekort indeholder lovens minimumskrav til undervisning, når man ønsker at gå op til teori og den praktisk køreprøve. Lovpakken inkluderer 29 teorilektioner, 4 lektioner på manøvrebane. 16 lektioner på almindelige veje med en kørelærer ved siden af, og 4 lektioner på glatbane. Nogle køreskoler inkluderer flere serviceydelser i deres lovpakke, Og dette gør det rigtig svært at sammenligne priser. Lovpakken er ikke den eneste udgift, når man tager et kørekort. Der er flere ekstra udgifter forbundet med et kørekortforløb, og derfor er det vigtigt, at du undersøger hvor meget du skal betale for hele forløbet.

Hvad koster lovpakke til kørekort?2022-12-13T16:02:23+01:00

Lovpakken til kørekort kan koste fra 12 til 18000 kr. Det er dog svært at sammenligne priser, da køreskolerne lovpakke ikke er ens.

Nogle køreskoler inkluderer flere serviceydelser i deres lovpakke, Og dette gør det rigtig svært at sammenligne priser. Lovpakken er ikke den eneste udgift, når man tager et kørekort. Der er flere ekstra udgifter forbundet med et kørekortforløb, og derfor er det vigtigt, at du undersøger hvor meget du skal betale for hele forløbet.

Hvad er forskellen på lovpakke og kørekort?2022-12-13T16:02:49+01:00

Når du læser lovpakke, så henvises der typisk til lovens minimumskrav til køreundervisning, når man skal op til en køreprøve. Pakken indeholder 29 teorilektioner, 4 lektioner på manøvrebane, 16 lektioner på vejen med en kørelærer, og 4 lektioner på glatbane. Udgifter til at tage et kørekortforløb er lovpakken plus ekstra omkostninger der er forbundet med et kørekortforløb. Og her skal du medregne alt, hvad du skal bruge for at få et kørekort i hånden. Du kan læse mere om udgifterne her.

Hvad siger vores elever?

Mille Bjørn Ohlsen


Super godt forløb hos Quick Trafikskole!

Har netop fået kørekort hos Quick Trafikskole. Super godt forløb! Teoriundervisningen hos Mohamed var fin at komme igennem og let forståelig. Også super god oplevelse med køretimer…

Ahmet Deniz Demirci


Rigtig mange tak for en god fornøjelse

Rigtig mange tak for en god fornøjelse. Det kan klar anbefales, at tage kørekortet her.

YG


Mohamed er en fantastisk kørelærer

Mohamed er en fantastisk kørelærer, og har virkelig nydt det her forløb sammen med ham. En fleksibel og høflig mand, som virkelig kan finde ud af sit arbejde. Kan klart anbefale denne køreskole.

franklin feyeh


Rigtig god køreskole

De Kørelærer Mohamed & Soroush har været meget hjælpsomme, venlige og tålmødige med mig og min mand. De støttede os hele vejen, indtil vi fik endelig vores dansk kørekort.
Tak for alt.
Cosette & Franklin

Kenn


De bedste anbefalinger

Vores søn har netop fået sit kørekort efter et helt igennem professionelt forløb hos Mohammed ved Quick Trafikskole i Ballerup.
Her bliver eleverne ført igennem forløbet med en klar plan og intet virker overladt til tilfældighederne.

Aya


Bedste køreskole

Bestod første køreprøve, da det er en virkelig god køreskole, hvor man kan mærke kørelærerens engagement i at man bliver en god bilist! Kan varmt anbefales

Andreas


Ballerups bedste køreskole

Jeg har efter lidt over 3 måneder fået mit kørekort igennem Quick. Alt har gået lige efter bogen, med gode kørelærer der bedømmer ens kørsel, og tager stilling til hvor i processen man er!

jaspreet Saggu


Bedste køreskole nogensinde😎

Kan helt klart anbefales herfra.
Bedste oplevelse hos Quick Trafikskole.
Gik fra en anden køreskole til denne, hvor det sp endte med jeg bestod.
En stor anbefaling herfra.

Go to Top