fbpx
Bedste trafikskole i Herlev2024-01-02T12:27:25+01:00

Bedste trafikskole i Herlev

Er du klar til at tage kørekortet? Så lad os hjælpe dig med at komme i mål. Quick Trafikskole hjælper dig med hele processen – fra start til du har kørekortet i hånden. Vores team består af erfarne kørelærere med 8 til 14 års erfaring, og vi er den bedste køreskole i nærheden af Herlev.

Vi ved, det er vigtigt at have det sjovt mens man lærer og føler sig godt forberedt til kørekortet, så vi gør vores bedste for at give dig en god oplevelse og uddannelse.

Fleksibel og moderne køreskole nær Herlev

Vi vil hjælpe dig med at få kørekortet så hurtigt og nemt som muligt, så tilbyder vi fleksible kurser, herunder lynkurser til dem med travle hverdage. Vi imødekommer dine behov ved at være fleksible og hjælpsomme under hele dit kursus, og vores lærere kan hente dig fra hjemmet, skolen eller stationen i nærheden.

Du kan også tage teoriundervisningen i Ballerup, som ikke ligger langt fra Herlev. Vi har flere kurser med start hver måned, og tilpasser undervisningen til din hverdag. Hvis du har god tid, kan du overveje vores lynkursus og hurtigt få dit kørekort.

Bliv kontaktet

En af vores kørelærere vil ringe dig op hurtigst muligt

Hvad koster kørekort i Herlev

Hos Quick Trafikskole tror vi på, at et kørekort skal være tilgængeligt for alle. Vi tilbyder en konkurrencedygtig pris, som vi mener er den bedste på markedet. Vi fokuserer på din teori, dine køretimer og dine personlige behov og ønsker. For at finde ud af, hvad det vil koste dig at få dit kørekort, skal du tage højde for:

  • Prisen for lovpakken samt de obligatoriske omkostninger og eventuelle gebyrer.

Vi forstår, at det kan være svært at forstå de faktiske omkostninger, der er forbundet med et kørekort. Derfor har vi gjort vores bedste for at gøre priserne enkle at forstå. Hos Quick Trafikskole prioriterer vi at give dig en god oplevelse og at sikre, at du bliver en sikker bilist frem for at sammensætte den billigste lovpakke, der alligevel kan ende med ekstra køretimer og køreprøver.

Sådan udregner du kørekortpriser på dit kørekort i Herlev

Hos Quick Trafikskole forstår vi, at prisen på lovpakken er en afgørende faktor, når det kommer til at vælge en køreskole. Derfor gør vi vores bedste for at tilbyde en konkurrencedygtig pris på vores lovpakke. Men det er ikke kun prisen, der er vigtig. Derudover er det også vigtigt at tage højde for ekstra obligatoriske udgifter. En anden vigtig faktor at overveje, er sandsynligheden for at bestå første forsøg. For at få et overblik over dette kan du undersøge:

  • Hvor høj beståelsesprocenten er hos de forskellige køreskoler
  • Hvor mange års erfaring køreskolen har
  • Anmeldelser fra tidligere elever på sider som Google, Facebook og Trustpilot.

Vi håber at give dig så mange informationer og værktøjer, som muligt for at hjælpe dig med at træffe den bedste beslutning og tilbyde dig en god oplevelse.

Bedste køreskole i Herlev, kørekort som du vil have det

Drømmer du om at køre i en Porsche? Hos Quick Trafikskole har du muligheden for at lære at køre bil i Herlev, i netop denne bil.

Vi kan hjælpe dig med at opnå dit kørekort, om det enten er til en manuel eller automatisk bil. Hvis det er dit første kørekort anbefaler vi vores lovpakke, som indeholder al den lovpligtige uddannelse krævet ifølge loven. Skulle det være svært at betale for hele pakken på én gang, så skal du ikke være bekymret, vi tilbyder fleksible betalingsmuligheder, så du kan dele regningen op i flere rater.

Vi har adgang til både online teorilektioner og personlige køretimer i hele Herlev, Ballerup og omegn.

Herlev køreskole FAQ

Hvad er de bedste køreskoler i Herlev og omegn?2022-12-13T15:57:58+01:00

Nogle af de bedste køreskoler i Herlev er blandt andet Herlev Bymidte Køreskole, som ligger i Herlev hovedgade Bygade 40. Så har vi også Herlev køreskole. Som ligger i Herlev hovedgade 151. Hos Quick trafikskole tilbyder vi også kørekortundervisning til elever, der kommer fra Herlev.

Hvor mange køreskoler i Herlev findes der?2022-12-13T15:58:14+01:00

Der findes faktisk en del køreskoler i Herlev, når man kigger på Google Map. Hvis du er interesseret i at finde en køreskole, der ligger tæt på dig som bor i Herlev, så vil det bedste råd være, at ringe og høre om det stadigvæk tilbyder kørekortundervisning. Hos Quick trafikskole tilbyder vi også kørekortundervisning til elever, der kommer fra Herlev, og vi ligger ikke for langt fra Herlev i forhold til offentlig transport.

Hvad er timeprisen hos en køreskole i Herlev2022-12-13T15:58:32+01:00

Timeprisen hos en køreskole i Herlev ligger typisk mellem 475 til 500 kr. Pr lektion.

Hvad siger vores elever?

Mille Bjørn Ohlsen


Super godt forløb hos Quick Trafikskole!

Har netop fået kørekort hos Quick Trafikskole. Super godt forløb! Teoriundervisningen hos Mohamed var fin at komme igennem og let forståelig. Også super god oplevelse med køretimer…

Ahmet Deniz Demirci


Rigtig mange tak for en god fornøjelse

Rigtig mange tak for en god fornøjelse. Det kan klar anbefales, at tage kørekortet her.

YG


Mohamed er en fantastisk kørelærer

Mohamed er en fantastisk kørelærer, og har virkelig nydt det her forløb sammen med ham. En fleksibel og høflig mand, som virkelig kan finde ud af sit arbejde. Kan klart anbefale denne køreskole.

franklin feyeh


Rigtig god køreskole

De Kørelærer Mohamed & Soroush har været meget hjælpsomme, venlige og tålmødige med mig og min mand. De støttede os hele vejen, indtil vi fik endelig vores dansk kørekort.
Tak for alt.
Cosette & Franklin

Kenn


De bedste anbefalinger

Vores søn har netop fået sit kørekort efter et helt igennem professionelt forløb hos Mohammed ved Quick Trafikskole i Ballerup.
Her bliver eleverne ført igennem forløbet med en klar plan og intet virker overladt til tilfældighederne.

Aya


Bedste køreskole

Bestod første køreprøve, da det er en virkelig god køreskole, hvor man kan mærke kørelærerens engagement i at man bliver en god bilist! Kan varmt anbefales

Andreas


Ballerups bedste køreskole

Jeg har efter lidt over 3 måneder fået mit kørekort igennem Quick. Alt har gået lige efter bogen, med gode kørelærer der bedømmer ens kørsel, og tager stilling til hvor i processen man er!

jaspreet Saggu


Bedste køreskole nogensinde😎

Kan helt klart anbefales herfra.
Bedste oplevelse hos Quick Trafikskole.
Gik fra en anden køreskole til denne, hvor det sp endte med jeg bestod.
En stor anbefaling herfra.

Go to Top