fbpx
Lynkursus kørekort i Skovlunde2024-01-02T12:26:10+01:00

Lynkursus kørekort i Skovlunde

Hvis du ønsker at gennemføre kørekortet hurtigt og effektivt i Skovlunde, bør du overveje et lynkursus. Vi optimerer forløbet for at minimere spildtid og sikre dig den hurtigst mulige gennemførelse. Det betyder, at din kørelærer vil være mere tilgængelig for dig og hjælpe dig med at planlægge alt, så tidsplanen kan overholdes. Quick Trafikskole lover, at du vil have gennemført undervisningen inden for 4-6 uger med et lynkursus.

Hvis du ønsker at gennemføre kørekortforløbet hurtigt og effektivt, kan du overveje at vælge et lynkursus hos Quick Trafikskole. Vi sørger for at optimere forløbet for at minimere spildtid, ved at din kørelærer er til rådighed i større omfang, og hjælper med at planlægge alt for at overholde tidsrammen. Med et lynkursus garanterer vi at du har gennemført undervisningen inden for 4-6 uger.

På et lynkursus vil du hurtigt og effektivt kunne gennemføre forløbet i Skovlunde.

Hvis du ønsker at komme igennem kørekortforløbet hurtigt og effektivt i Skovlunde, så kan et lynkursus være løsningen for dig. Vi sætter ekstra hastighed på forløbet for at undgå unødvendig tidsspilde, og sikre at du får kørekortet så hurtigt som muligt. Din kørelærer vil være ekstra tilgængelig for dig og hjælpe med planlægningen, så tidsrammen kan overholdes.

Bliv kontaktet

En af vores kørelærere vil ringe dig op hurtigst muligt

Lynkursus i Skovlunde

Quick Trafikskole tilbyder lynkurser i Ballerup nær Skovlunde til elever, der ønsker at gennemføre kørekortforløbet hurtigt og effektivt. Vores erfarne instruktører hjælper dig med at gennemføre teori- og køreundervisningen på kun 4-6 uger. Du vil få tildelt en dedikeret kørelærer, der prioriterer din træning, så du kan gennemføre prøverne inden for denne tidsramme. Det er vigtigt at have lægeerklæring og førstehjælpsattest klar ved starten af kurset, samt at overholde de aftalte teori- og køretider. Kontakt os for ledige pladser på vores næste holdstart.

Turbohold kørekort i Skovlunde

Vi tilbyder lynkursus kørekort forløb, så du kan få dit kørekort på et par uger i stedet for måneder. Dette kan være en god mulighed, hvis du har en travl kalender eller planer om at tage på ferie. Vores lynkørekort tilbyder god værdi for pengene, og selv om undervisningen er komprimeret inden for en kort tidsperiode, vil du lære alt det samme, som du ville gøre på et længere kursus. Sørg for at bestille en tid hos din læge for at få en lægeattest til kørekort, og husk at medbringe et pasfoto. Du skal også gennemføre et færdselsrelateret førstehjælpskursus, som du kan tilmelde dig på vores skole.

Lynkursus kørekort priser

Hos Quick Trafikskole er vi dedikerede til at sørge for, at du er fuldt forberedt til dine eksamener. Vi planlægger dit forløb nøje og sørger for en personlig tilgang, så du føler dig tryg og klar til prøverne. Vores lynkørekort kan være lidt dyrere end almindelige kørekort, men vi mener, at det er det værd, hvis du ønsker at gennemføre kurset så hurtigt som muligt. Hvis du er i tvivl om, om vi er den rette køreskole for dig, inviterer vi dig til at deltage i en af vores gratis introaftener. Her vil du få en introduktion til vores metoder, så du kan træffe en velovervejet beslutning.

Hurtigt kørekort FAQ

Hvor hurtigt kan jeg tage et kørekort?2022-12-13T15:48:26+01:00

Med et lynkursus garanterer Quick Trafikskole at du har gennemført undervisningen inden for 4-6 uger.

Forudsætningen for at opfylde garantien er at du inden forløbet starter har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis. Husk at Quick også tilbyder førstehjælpskurser og kan hjælpe med dette.

Hvad er forskellen på hurtigt kørekort og almindeligt kørekort?2022-12-13T15:48:45+01:00

Forskellen er lynkørekort koster lidt mere end et almindeligt kørekort. Du bliver hurtigere færdige, fordi vi skræddersyer en perfekt løsning til dig, så det kun tager 4-6 uger at komme igennem de obligatoriske teorilektioner. Du får tildelt en kørelærer, som vil prioritere dig, så du kan blive færdig inden for tidsrammen. Antal teori- og køretimer er præcis det samme.

Hvad er et hurtigt kørekort?2022-12-13T15:49:05+01:00

Et hurtigt kørekort er, at du tilmelder dig et hold, som få prioriteret teori- og køreundervisning. Du kommer hurtigere igennem alle obligatoriske pensum, så du kan tilmelde dig teoriprøve samt den praktiske prøve.

Hvad er prisen på et hurtigt kørekort?2022-12-13T15:48:04+01:00

Priserne for et lynkørekort er lidt dyrere end et almindeligt kørekort, men vi synes, at det er det værd, hvis du ønsker at blive færdige så hurtigt som muligt. Pris for lynkursus er 15930kr. plus øvrige omkostninger.

LYNKURSUS LOVPAKKE KAT. B

14930KR
 • Ubegrænset teori (Gælder i max 6 måneder)
 • 4 lektioner a 45 min. på manøvrebane
 • 4 lektioner a 45 min. på glatbane
 • 16 kørelektioner
 • Pris i alt: 18550,-
 • Spar 3620,- lige nu

ØVRIGE OMKOSTNINGER

 • Prøvegebyr til færdselsstyrelsen: 1170,-
 • Administrationsgebyr: 900,-
 • En kørelektion samt leje af bil til praktiske prøve: Fra 1500,-
 • Online evaluerende prøver: 400,-
 • Ansøgningsblanket: 50,-
 • Lægeerklæring: 400-500,-
 • Førstehjælpskursus hos Quick Trafikskole: 800,-
 • Evt. ekstra kørelektion (1 x 45min.): 475,-

Hvad siger vores elever?

Mille Bjørn Ohlsen


Super godt forløb hos Quick Trafikskole!

Har netop fået kørekort hos Quick Trafikskole. Super godt forløb! Teoriundervisningen hos Mohamed var fin at komme igennem og let forståelig. Også super god oplevelse med køretimer…

Ahmet Deniz Demirci


Rigtig mange tak for en god fornøjelse

Rigtig mange tak for en god fornøjelse. Det kan klar anbefales, at tage kørekortet her.

YG


Mohamed er en fantastisk kørelærer

Mohamed er en fantastisk kørelærer, og har virkelig nydt det her forløb sammen med ham. En fleksibel og høflig mand, som virkelig kan finde ud af sit arbejde. Kan klart anbefale denne køreskole.

franklin feyeh


Rigtig god køreskole

De Kørelærer Mohamed & Soroush har været meget hjælpsomme, venlige og tålmødige med mig og min mand. De støttede os hele vejen, indtil vi fik endelig vores dansk kørekort.
Tak for alt.
Cosette & Franklin

Kenn


De bedste anbefalinger

Vores søn har netop fået sit kørekort efter et helt igennem professionelt forløb hos Mohammed ved Quick Trafikskole i Ballerup.
Her bliver eleverne ført igennem forløbet med en klar plan og intet virker overladt til tilfældighederne.

Aya


Bedste køreskole

Bestod første køreprøve, da det er en virkelig god køreskole, hvor man kan mærke kørelærerens engagement i at man bliver en god bilist! Kan varmt anbefales

Andreas


Ballerups bedste køreskole

Jeg har efter lidt over 3 måneder fået mit kørekort igennem Quick. Alt har gået lige efter bogen, med gode kørelærer der bedømmer ens kørsel, og tager stilling til hvor i processen man er!

jaspreet Saggu


Bedste køreskole nogensinde😎

Kan helt klart anbefales herfra.
Bedste oplevelse hos Quick Trafikskole.
Gik fra en anden køreskole til denne, hvor det sp endte med jeg bestod.
En stor anbefaling herfra.

Go to Top