fbpx
Lynkursus kørekort i Herlev2024-01-02T12:32:33+01:00

Lynkursus kørekort i Herlev

Du kan komme igennem kørekortet hurtigere og mere effektivt i Herlev ved at vælge et lynkursus. Vi sætter ekstra skub i forløbet for at undgå spildtid og sikre dig en hurtig gennemførelse. Dette inkluderer, at din kørelærer vil være mere tilgængelig for dig og hjælpe dig med at planlægge alt, så du kan overholde tidsplanen. Quick Trafikskole garanterer, at du vil gennemføre undervisningen inden for 4-6 uger med et lynkursus.

For at kunne gennemføre et lynkursus og opfylde garantien, er det nødvendigt at du har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis inden kursusstart. Vi tilbyder også førstehjælpskurser og kan hjælpe dig med at skaffe disse.

På et lynkursus vil du hurtigt og effektivt kunne gennemføre forløbet i Herlev.

Med et lynkursus kan du hurtigt få kørekortet i hånden. Vi arbejder effektivt og minimerer spildtid, så du kan gennemføre forløbet på kortest mulig tid. Din kørelærer vil være der for at hjælpe dig og sørge for en optimal planlægning for at du kan gennemføre forløbet hurtigst muligt i Herlev.

Bliv kontaktet

En af vores kørelærere vil ringe dig op hurtigst muligt

Lynkursus i Herlev

Quick Trafikskole tilbyder turbokurser i Herlev for elever, der ønsker at tage deres kørekort hurtigt. Vores erfarne instruktører vil hjælpe dig med at gennemføre teori- og køreundervisningen på ca. 4-6 uger. Du vil få en dedikeret kørelærer, der vil prioritere din træning, så du kan gennemføre prøverne inden for denne tidsramme. Det er vigtigt, at du har din lægeerklæring og førstehjælpskursus klar, når kurset starter, og at du overholder de aftalte teori- og køretider. Kurset starter, når papirarbejdet er afleveret og godkendt. Kontakt os for at høre om ledige pladser på vores næste holdstart.

Turbohold kørekort i Herlev

Vi tilbyder hurtige kørekortforløb, så du kan få dit kørekort på et par uger i stedet for måneder. Dette kan være en fordel, hvis du har en travl kalender eller har planer om at tage på ferie. Vores lynkørekort tilbyder god værdi for pengene, og selv om undervisningen er komprimeret inden for en kort tidsperiode, vil du lære alt det samme, som du ville gøre på et længere kursus. Sørg for at bestille en tid hos din læge for at få en lægeattest til kørekort, og husk at medbringe et pasfoto. Du skal også gennemføre et færdselsrelateret førstehjælpskursus, som du kan tilmelde dig på vores skole.

Lyn kørekort priser

Hos Quick Trafikskole sikrer vi, at du er klar til eksamen ved at planlægge dit forløb omhyggeligt og ved at give dig en personlig tilgang. Vores lynkørekort er lidt dyrere end almindelige kørekort, men vi mener, at det er det værd, hvis du ønsker at gennemføre kurset så hurtigt som muligt. Hvis du er usikker på om vi er den rette køreskole for dig, er du velkommen til at deltage i en af vores gratis introduktionssessioner, hvor du kan få en introduktion til vores metoder og træffe en informeret beslutning.

Hurtigt kørekort FAQ

Hvor hurtigt kan jeg tage et kørekort?2022-12-13T15:48:26+01:00

Med et lynkursus garanterer Quick Trafikskole at du har gennemført undervisningen inden for 4-6 uger.

Forudsætningen for at opfylde garantien er at du inden forløbet starter har en lægeerklæring og et gyldigt førstehjælpsbevis. Husk at Quick også tilbyder førstehjælpskurser og kan hjælpe med dette.

Hvad er forskellen på hurtigt kørekort og almindeligt kørekort?2022-12-13T15:48:45+01:00

Forskellen er lynkørekort koster lidt mere end et almindeligt kørekort. Du bliver hurtigere færdige, fordi vi skræddersyer en perfekt løsning til dig, så det kun tager 4-6 uger at komme igennem de obligatoriske teorilektioner. Du får tildelt en kørelærer, som vil prioritere dig, så du kan blive færdig inden for tidsrammen. Antal teori- og køretimer er præcis det samme.

Hvad er et hurtigt kørekort?2022-12-13T15:49:05+01:00

Et hurtigt kørekort er, at du tilmelder dig et hold, som få prioriteret teori- og køreundervisning. Du kommer hurtigere igennem alle obligatoriske pensum, så du kan tilmelde dig teoriprøve samt den praktiske prøve.

Hvad er prisen på et hurtigt kørekort?2022-12-13T15:48:04+01:00

Priserne for et lynkørekort er lidt dyrere end et almindeligt kørekort, men vi synes, at det er det værd, hvis du ønsker at blive færdige så hurtigt som muligt. Pris for lynkursus er 15930kr. plus øvrige omkostninger.

LYNKURSUS LOVPAKKE KAT. B

14930KR
 • Ubegrænset teori (Gælder i max 6 måneder)
 • 4 lektioner a 45 min. på manøvrebane
 • 4 lektioner a 45 min. på glatbane
 • 16 kørelektioner
 • Pris i alt: 18550,-
 • Spar 3620,- lige nu

ØVRIGE OMKOSTNINGER

 • Prøvegebyr til færdselsstyrelsen: 1170,-
 • Administrationsgebyr: 900,-
 • En kørelektion samt leje af bil til praktiske prøve: Fra 1500,-
 • Online evaluerende prøver: 400,-
 • Ansøgningsblanket: 50,-
 • Lægeerklæring: 400-500,-
 • Førstehjælpskursus hos Quick Trafikskole: 800,-
 • Evt. ekstra kørelektion (1 x 45min.): 475,-

Hvad siger vores elever?

Mille Bjørn Ohlsen


Super godt forløb hos Quick Trafikskole!

Har netop fået kørekort hos Quick Trafikskole. Super godt forløb! Teoriundervisningen hos Mohamed var fin at komme igennem og let forståelig. Også super god oplevelse med køretimer…

Ahmet Deniz Demirci


Rigtig mange tak for en god fornøjelse

Rigtig mange tak for en god fornøjelse. Det kan klar anbefales, at tage kørekortet her.

YG


Mohamed er en fantastisk kørelærer

Mohamed er en fantastisk kørelærer, og har virkelig nydt det her forløb sammen med ham. En fleksibel og høflig mand, som virkelig kan finde ud af sit arbejde. Kan klart anbefale denne køreskole.

franklin feyeh


Rigtig god køreskole

De Kørelærer Mohamed & Soroush har været meget hjælpsomme, venlige og tålmødige med mig og min mand. De støttede os hele vejen, indtil vi fik endelig vores dansk kørekort.
Tak for alt.
Cosette & Franklin

Kenn


De bedste anbefalinger

Vores søn har netop fået sit kørekort efter et helt igennem professionelt forløb hos Mohammed ved Quick Trafikskole i Ballerup.
Her bliver eleverne ført igennem forløbet med en klar plan og intet virker overladt til tilfældighederne.

Aya


Bedste køreskole

Bestod første køreprøve, da det er en virkelig god køreskole, hvor man kan mærke kørelærerens engagement i at man bliver en god bilist! Kan varmt anbefales

Andreas


Ballerups bedste køreskole

Jeg har efter lidt over 3 måneder fået mit kørekort igennem Quick. Alt har gået lige efter bogen, med gode kørelærer der bedømmer ens kørsel, og tager stilling til hvor i processen man er!

jaspreet Saggu


Bedste køreskole nogensinde😎

Kan helt klart anbefales herfra.
Bedste oplevelse hos Quick Trafikskole.
Gik fra en anden køreskole til denne, hvor det sp endte med jeg bestod.
En stor anbefaling herfra.

Go to Top